Veri Güvenliği

SSL
BayCRM sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Kullanıcı Erişimi
CRM Erkanınzdan tanımladığınız kullanıcıların dışında, kimse CRM Uygulamanıza erişim sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, izniniz üzerine yetkilendirilmiş BayCRM  personeli destek amacı ile ilgili verinize ulaşır.

Kullanıcı Şifreleri
Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır. Belirli bir ip adresinden gelen sürekli hatalı şifre denemeleri ip bazında bloke edilir. Bu kaba kuvvet ayaları BayCRM ekranınızdan tarafınızca değiştirilebilmektedir.

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı
Uygulamanın teknolojik altyapısı ve kullanıcılarımızın verilerini sakladığımız veri merkezi olan Telecity grup üzerinden sağlamaktadır.  Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı ağ güvenliği sektör tarafından kabul edilen dünya standartlarındaki uygulamalarla sağlanmaktadır.

Veri Paylaşımı
Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla paylaşılmaz. Veri Yedeklemesi Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

Verileriniz daha güvende
Verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır. Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, eposta ya da cd ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

Verilerinizin güvenliği için:
  • Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
  • Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak, ortada bırakmayın.
  • Tarayıcınızı güncelleyin.
  • Sadece CRM Giriş adresinizden giriş yaptığınıza emin olun.
  • İşletmenizde sabit IP adresi kullanıyorsanız uygulamanıza sadece ofisinizden erişim sağlanacak şekilde güvenlik ayarlamalarını yapın.