Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz tarafından en çok sorulan soruları sizler için derledik.


Genel Sorular
Ana sayfada yer alan "Ücretsiz Kullanmaya Başla" formuna bilgilerinizi girin, telefonunuza gelen aktivasyon kodunuzu girip kayıt işlemlerini tamamlayın. BayCRM uygulamanız otomatik olarak kurularak kayıt sırasında belirtmiş olduğunuz eposta adresinize bilgiler iletilecektir.
BayCRM uygulaması tarafınzıa ücretsiz olarak sağlanır. Ücretsiz oluşturduğunuz hesap içerisinde size 50MB disk alanı , 1 adet kullanıcı hakkı ve temel modüller (Portföy Yönetimi, Görev ve Etkinlik, Takvim, Ön Muhasebe, Sipariş Modülü) ücretsiz olarak sağlanır. Dilediğiniz zaman CRM uygulamanız içerisinden ek kullanıcı, disk alanı veya kullanmak istediğiniz diğer modülleri online satın alabilirsiniz. Herhangi bir modül veya eklenti almak istememeniz durumunda uygulamayı ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
BayCRM Bulut tabanlı bir uygulamadır. Herhangi bir donanım, ek yazılım veya kuruluma gerek duymaz. CRM uygulamanız üzerinden tanımladığınız güvenlik ayarlarına bağlı olarak internet erişimi olan her yerden erişim sağlanabilir.
BayCRM Intranet ortamında da çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu bağlamda tarafınızdan veya bizden satın alabileceğiniz sunucu donanımı üzerine kendi lokal networkünüze kurulum yapılabilir. Müşteri temsilciniz ile görüşerek standalone kurulum için bilgi alabilirsiniz.
Güvenlik
BayCRM birçok CRM veya Bulut tabanlı yazılım gibi ortak veritabanı kullanarak hizmet vermez. Her müşterimiz için bağımsız veritabanı ve bağımsız bulut alanı ayrılır. Bu durum performans attırımının yanı sıra maksimum veri güvenliğini beraberinde getirir.
Verilerinizin tutulduğu tüm donanımlar Türkiye (Telecity) veri merkezinde yer alan kendi donanımlarımız üzerinde yedekli olarak tutulmaktadır. BayCRM olası bir güvenlik saldırısına karşı verilerinizi maksimum düzeyde korumak adına sadece belirli trafiğin sunuculara erişimine olanak tanımaktadır.
BayCRM kendi içerisinde birçok güvenlik önlemi barındırmaktadır. Uygulamanıza erişimi sadece belirli IP adreslerinden sağlayabileceğiniz gibi, güvenlik ayarlarından brute force protection (kaba kuvvet koruması) tanımlarını dilediğiniz gibi ayarlamanız mümkündür.
Hayır, personellerimiz sizin hesabınıza erişemez. Teknik veya sistemsel bir arıza durumunda sizin izniniz doğrultusunda erişim sağlanır.
Tüm verileriniz tarafımızca her gün yedeklenmektedir, ancak dilerseniz CRM ekranınızda yer alan Excel,PDF aktarma araçlarından verilerinizi aktarabilirsiniz.
Kullanıcı Hesapları
CRM Uygulamanız tek bir şirketi yönetecek şekilde tasarlanmıştır.
BayCRM ilk kurulumda tek bir kullanıcı ile birlikte gelmektedir. Ek kullanıcı hakkı satın alarak dilediğiniz kadar kullanıcı oluşturabilirsiniz.
Evet, BayCRM içerisinde yer alan verilerinizi belirli personellerinizin görmesini sağlayabilir, belirleyeceğiniz personellerin sadece izin vereceğiniz modüllere erişimini sağlayabilir ve sadece izin vereceiğiniz personellere ofisiniz dışından CRM ekranına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
İşletmenize ait BayCRM uygulamanızı oluşturan kişi aynı zamanda tüm verilerinizin sahibi olarak kabul edilir. Bu nedenle ilk kayıt sırasında girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyid etmelisiniz.
Veri Yönetimi
Evet, veri aktarım modülü aracılığı ile verilerinizi toplu bir biçimde aktarabilirsiniz. Bu bağlamda Portföy, Ürün, Sipariş, Fatura, Etkinlik, Görev ve Teknik Servis Dosyaları modülleri için ayrı ayrı excel şablonları tarafımızca hazırlanmıştr. Bu şablonları bilgisayarınıza indirerek kendi verilerinizi içerisine kopyalarak BayCRM üzerinden verilerinizi toplu bir şekilde aktarabilirsiniz.
Evet, girdiğiniz tüm veriler size aittir. Dilediğinizde bu verilerinizi excel formatında alabilirsiniz.
Evet, girdiğiniz tüm verileri silebilirsiniz. Bu işlem için müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.